Достапни линкови

Се зголемува бројот на жртвите од сообраќајката во Украина


Најмалку 38 загинаа, а над десет лица се повредени во судир меѓу воз и автобус во источна Украина, кај Днипропетровск. Според локалните власти патничкиот автобус минал на црвено светло пред да се судри со автобусот. Спасувачките операции се во тек.
XS
SM
MD
LG