Достапни линкови

17 загинати во сообраќајна несреќа во Полска


Во судир меѓу камион и минубус изутрината кај Ново Мјесче во Полска загинаа 17, а две лица се повредени. Во минибусот биле работници. Возачот на камионот преживеал. Веројатно причина за несреќата била густа магла.
XS
SM
MD
LG