Достапни линкови

При експлозија на хеликоптер на ИСАФ загинаа 2 лица


Две лица загинаа, а десетина се повредени во експлозија на хеликоптер на мисијата ИСАФ веднаш по слетувањето во источен Авганистан. Засега не е позната причината за експлозијата на хеликоптерот на кој имало 26 луѓе.
XS
SM
MD
LG