Достапни линкови

Почнува извлекувањето на рударите во Чиле


Во Чиле денеска треба да почне операцијата за извлекување на 33- та рудари кои останаа затрупани во рудникот повеќе од два месеца. Спасувачкиот тим претходно објави дека имале успешно тестирање на специјално конструираната справа со која треба да биде изведена евакуацијата на рударите, кои се наоѓаат 625 метри под земја.
XS
SM
MD
LG