Достапни линкови

Шпионката Ана Чепмен се вработи во руска банка


Една руска банка што работи со руските компании од вселенската индустрија соопшти дека ја вработиле шпионката Ана Чепмен. Таа ќе работи на развој на информатичките технологии.
Банката вака го објасни минатонеделното појавување на Чепмен на лансирањето вселенско летало во кое има американско-руски екипаж.
Ана Чепмен е најпознатата од десеттемина руски шпиони што беа упасени во САД летоска, а потоа беа разменети за американски шпиони фатени во Русија.
XS
SM
MD
LG