Достапни линкови

Двајца Германци уапсени во Иран


Иранските власти уапсиле двајца Германци кои се претставувале како новинари што го истражуваат случајот на Иранката која е осудена на смртна казна поради прељуба, објавија иранските медиуми. Судските власти соопштуваат дека странците биле уапсени додека го интервјуирале синот на осудената.
Германците биле дојдени во Иран со туристички визи.
XS
SM
MD
LG