Достапни линкови

Повици за ослободување на Ксиаобо


Четири експерти за човекови права на ОН ја повикаа Кина да го ослободи добитникот на Нобеловата награда за мир Лиу Ксиаобо, кој во моментов издржува 11-годишна затворска казна во Кина. Тој е осуден во 2008 година поради повикување на реформи во Кина.
XS
SM
MD
LG