Достапни линкови

Партијата на Путин победи и на регионалните избори


Владејачката партија Обединета Русија на премиерот Владимир Путин победи на регионалните избори во Русија. Првичните резултати покажуваат дека партијата во просек освоила по 60 отсто од гласовите за регионалните парламенти во 6 провинции, во кои се одржуваа изборите.
XS
SM
MD
LG