Достапни линкови

Во два напада во Ирак, петмина загинати


Четири лица загинале во напад на вооружени луѓе во ирачкиот град Јусуфија, додека во друг напад во Багдад бил ранет еден полициски генерал, а неговиот возач бил убиен, соопшти ирачкото министерство за внатрешни работи. Првиот напад, како што се прецизира, го извеле луѓе облечени во униформа на ирачката рамија, додека другиот бил бомбашки напад.
XS
SM
MD
LG