Достапни линкови

Земјотрес во источно Косово


Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала го погоди рано изутрината реонот на градот Гњилане во источниот дел на Косово. Земјотресот бил почувствуван и во Врање, Прешево, Бујановац и Скопје. Нема информации за настрадани лица и причинета материјална штета.
XS
SM
MD
LG