Достапни линкови

Германскиот претседател во посета на Русија


Германскиот претседател Кристијан Вулф од денеска ќе престојува во петдневна посета на Русија со цел продлабочување на политичките и економските врски меѓу двете земји. За време на посетата тој ќе се сретне со рускиот претседател Дмитриј Медведев и со премиерот Владимир Путин. Германија и е најголемиот трговски партнер на Русија.
XS
SM
MD
LG