Достапни линкови

Власта ќе положува цвеќе, опозицијата ќе протестира


Во Собранието на Република Македонија ќе има доделување на наградата за животно дело „11-ти Октомври“. Членови на владина делегација во Прилеп ќе положат цвеќе пред споменикот на Медотија Андонов-Ченто и во паркот на револуцијата. Попладнево, опозициската СДСМ организира протест на прилепскиот плоштад.
XS
SM
MD
LG