Достапни линкови

Пакистан го отвори преминот за НАТО кон Авганистан


Пакистан го отвори граничниот премин кон Авганистан, клучен за снабдување на силите на НАТО во таа земја. Исламабад го затвори преминот кон Авганистан во знак на протест против воздушните напади на НАТО на пакистанска територија во кои загинаа дваја пакистански војници.
XS
SM
MD
LG