Достапни линкови

Украина повторно ја отвора истрагата за убиство на новинар


Украина повотрно ја отвора истрагата за убиството на новинарот Георги Гонгадзе пред 10 години, по критиките дека властите сакаат да го забошотат случајот.
Минатиот месец, обвинителството соопшти дека убиството го организирал сега покојниот поранешен министер за внатрешни работи Јури Кравченко. Роднините на новинарот ги критикуваа властите за затворањето на случајот.
XS
SM
MD
LG