Достапни линкови

Ердоган - ЕУ да не ја попречува Турција


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ја повика ЕУ да не го попречува патот на Турција кон Унијата. Европската комисија го финализира годишниот извештај за напредокот на Анкара.
Еден од најголемите проблеми меѓу Турција и Унијата е одбивањето на Анкара да го признае Кипар.
XS
SM
MD
LG