Достапни линкови

Иранските нуклеарни постројки - мета на шпионажа


Иран потврди дека се соочува со шпионажа во нуклеарните постројки. Иранските власти велат дека на дел од вработените во постројките им биле нудени пари и поголеми плати за да им ги оддадат тајните на западот. Сепак, властите велат дека зголемената безбедност и привилегиите што им се даваат на вработените ставиле крај на разузнавачките обиди.
XS
SM
MD
LG