Достапни линкови

Брамерц - Србија треба повеќе да се труди околу апсењето на Младиќ


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал, Серж Брамерц изјави дека очекува повеќе од Србија во потрагата по преостанатите двајца бегалци - Ратко Младиќ и Горан Хаџиќ.
Разликата меѓу тоа што Белград го говори и работи, вели Брамерц, и тоа што би било потребно за апсење на Младиќ е голема. Времето поминува и не можеме да си дозволиме и натаму да чекаме, порача Брамерц во интервју за виенскиот весник Стандард.
XS
SM
MD
LG