Достапни линкови

Турско - Кинески воени вежби


Соединетите Држави потврдија дека воздушните сили на Турција и на Кина одржувале заеднички воени вежби на турска територија, што се први меѓу Кина и една земја – членка на НАТО. Портпарол на Пентагон изјави дека Турција дала гаранции дека ќе ги заштити чувствителните американски и НАТО технологии кои ги поседува турската армија.
XS
SM
MD
LG