Достапни линкови

Рекламите ја уништуваат Москва


Московскиот комитет за заштита на културното наследство денеска изрази загриженост поради тоа што главниот град на Русија го губи своето лице поради рекламните банери кои покривале илјадници историски споменици и згради. Се наведува дека некои од нив покривале цели зданија. Побарано е построги казни за запирање на оваа појава.
XS
SM
MD
LG