Достапни линкови

Советникот на Обама за безбедност си оди


Советникот за национална безбедност на американскиот претседател Барак Обама Џејмс Џоунс заминува од функцијата и ќе биде заменет од неговиот помошник Том Донилон, соопштено е денеска во Вашингтон. Заминувањето на Џоунс, како што е прецизирано, стапува во сила за две недели. Тој, според некои агенции, во почетокот на својот мандат најавил дека по две години ќе се повлече од таа функција.
XS
SM
MD
LG