Достапни линкови

Убиен Гувернерот на Кундуз и уште 14 лица


Гувернерот на авганистанската северна провинција Кундуз Мохамад Омар и уште 14 лица се убиени денеска во бомбашки напад врз џамија за време на молитва. Во нападот, за кој се уште не е јасно дали е од самоубиец или поставена бомба, повредени се 20 луѓе.
XS
SM
MD
LG