Достапни линкови

Нобеловата награда за мир за Лиу Ксиаобо


Годинашниот добитник на Нобеловата награда за мир е кинескиот дисидент Лиу Ксиаобо, соопштено е денеска во норвешкиот главен град Осло. Официјален Пекинг го предупреди Нобеловиот Комитет да не му ја доделува наградата на дисидентот кој се ноаѓа во затвор.
XS
SM
MD
LG