Достапни линкови

Пет мртви во напад на полициска патрола во Иран


Пет луѓе го загубија животот во западната иранска покраина Курдистан, кога една вооружена група отворила оган кон полициска патрола. Заменикот на полицискиот командир, Ебрахим Каземинеџад изјави дека загинале четири припадници на безбедносните сили и еден од минувачите, кога двајца членови на анти-револуционерните групи ги нападнале во главниот град на покраината.
XS
SM
MD
LG