Достапни линкови

Бериша го поздрави предлогот за укинување визи на Албанија


Албанскиот премиер Сали Бериша го поздрави изгласувањето на предлогот на Европскиот парламент за укинување на визите за граѓаните на земјата. Тој изјави дека одлуката е донесена поради остварените реформи, како и спроведувањето на фер и демократски избори во Албанија.
XS
SM
MD
LG