Достапни линкови

Нападнати германски војници во Авганистан


Еден германски војник загина, а шестмина се повредени во самоубиствен бомбашки напад во северен Авганистан. Двајца од повредените се во животна опасност.
Германија има 4,5 илјади војници распоредени во северен Авганистан. Нивниот контингент е трет по големина.
XS
SM
MD
LG