Достапни линкови

Таџикистан - Не е точно дека загинале 28 специјалци


Таџикистанската Национална гарда ги демантира наводите за триесетина жртви во хелихоптерска несреќа во земјата. Гардата вели дека во несреќата, предизвикана од технички проблеми, загинале 4 членови на екипажот и тројца техничари кои починале во болница поради повреди здобиени во несреќата.
Медиумите претходно објавија дека загинале 28 луѓе, од кои најголем дел припадници на специјалните антитерористички сили.
XS
SM
MD
LG