Достапни линкови

Медведев во посета на Кипар


Кипарскиот претседател Димитрис Христофиас го поздрави престојот на својот руски колега на осторвот и посетата ја нарече историска. Рускиот претседател Дмитри Медведев денекса ќе го посети Кипар . И претседателот на кипарските Турци исто така соопшти дека посетата на Медведев е од големо значење за продолжување на долготрајните разговори со цел повторно обединување на поделениот остров. Кипар беше поделен во 1974 година.
XS
SM
MD
LG