Достапни линкови

ЕУ:реални заканите за напади од Ал Каеда


Координаторот за анти-тероризам на ЕУ, Жил де Керчов изјави дека заканите од напад на Ал Каеда на европско тло се реални. Претходно и САД и Велика Британија посочија на зголемена опасност од терористички напади во Европа.
XS
SM
MD
LG