Достапни линкови

Уништени 40 камиони на НАТО во Пакистан


Околу 40 камиони за снабдување на НАТО војници во Авганистан се уништени во два напади во Пакистан. При првиот напад вооружени лица запалиле 20 танкери за гориво, во близина на југозападниот град Кета . Вториот напад се случи на северозапад од земјата. Нападите доаѓаат по извинувањето на САД за неодамнешните хеликоптерски напади во кои загинаа двајца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG