Достапни линкови

Напад врз британско возило во Сана - Јемен


Британската амбасада во Сана потврди дека имало напад во кој е инволвирано нивно возило и при што е повреден еден член на мисијата. Според очевидци и безбедносни извори во главниот град на Јемен – Сана, одекнала експлозија на неколку километри од Британската Амбасада.
На 26 април бомбаш самоубиец го нападна Британскиот Амбасадор при што беа рането три лица на автобуска станица. Одговорноста тогаш ја превзеде локалниот огранок на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG