Достапни линкови

Талибанците одговорни за нападот врз цистерните на НАТО


Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот врз десетина цистерни со нафта за НАТО силите во Авганистан кои се запалени во Пакистан. Полицијата соопшти дека напаѓачите убиле и еден возач надвор од Кета. Станува збор за последен напад врз камионите со набавки за Нато откако Пакистан го затвори граничниот премин Торкхам како реакција на хеликоптерскиот напад на Алијансата во кој беа убиени тројца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG