Достапни линкови

Самит ЕУ - Кина


Денеска во Брисел почнува самитот Европска Унија- Кина. Се очекува европските лидери да го зголемат притисокот врз кинескиот премиер Вен Џиабао да дозволи побрз раст на вредноста на јуанот. Европските и американските лидери ги критикуваат Кинезите дека го држат јуанот потценет за нивниот извоз да биде поевтин.
XS
SM
MD
LG