Достапни линкови

За две недели убиени над 100 Талибанци во Авганистан


Американските и НАТО силите убиле повеќе од 100 борци на пакистанското крило на Талибанците во судирите во последните две недели, соопшти Пентагон. Според соопштението, нападите биле насочени кон мрежата на движењето Хакани во источен Авганистан, чии припадници имаат тесни врски со Ал Каида.
XS
SM
MD
LG