Достапни линкови

Фуере - Прво името па почеток на преговори


Изнаоѓањето решене за прашањето за името останува суштествено во однос на почетокот на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, го повтори денеска ставот на Унијата, евроамбасадорот Ерван Фуере.
Тој рече дека позицијата на ЕУ е јасна и непроменета. Фуере соопшти дека оваа порака во многу прилики им била пренесена на македонските власти на највисоко ниво.
XS
SM
MD
LG