Достапни линкови

Антитерористички апсења во Франција


Полицијата ширум Франција уапси 11 луѓе. осомничени за поврзаност со исламистички екстремисти. Дел од уапсените се осомничени дека им обезбедувале лажни документи на борците по враќањето од Авганистан.
XS
SM
MD
LG