Достапни линкови

Умре британскиот комичар што ја засмејуваше комунистичка Албанија


Почина британскиот комичар Норман Виздом на 95 години. Тој беше еден од најпознатите британски комичари. Чарли Чаплин за него има изјавено дека е неговиот омилен кловн.
Виздом беше култна фигура во Албанија за време на комунизмот. Тој беше единствениот западен актер чии филмови беа прикажувани во времето на Енвер Хоџа.
XS
SM
MD
LG