Достапни линкови

Идниот севернокорејски лидер во медиумите


Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ил и неговиот син и веројатен наследник Ким Џонг Ун заедно присуствувале на една воена вежба. Агенциите прецизираат дека за прв пат Ким Џонг Ун се спомнува во извештаите на севернокорејската новинска агенција. Тој во минатата недела беше промовиран за генерал и за потпретседател на воената комисија на владејачката Работничка партија на Кореа.
XS
SM
MD
LG