Достапни линкови

Милошоски се сретна со Вестервеле во Стразбур


Македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски синоќа во Стразбур се сретна со својот германски колега Гидо Вестервеле со кого разговарале за евроинтеграцијата на Македонија, за билатералниот спор со Грција и за македонско- германските односи. По средбата Милошоски изјавил дека дека Германија и натаму ќе продолжи да придонесува за евроинтеграцијата на Македонија, во согласност со препораките на Европската Комисија. Тој додал дека на средбата, македонско – германските односи биле оценети како добри.
XS
SM
MD
LG