Достапни линкови

Нобелова награда за физика


Денеска ќе се доделува Нобеловата награда за физика во Стокхолм. Нобеловата награда за медицина вчера ја доби британскиот психолог Роверт Едвардс поради своите трудови кои довеле до „првиот тест за бебе од епрувета“. Шведскиот Институт ја награди неговата работа поради успехот да им донесе радост и надеж на повеќе од 10 проценти од двојките во светот кои страдаат од неплодност.
XS
SM
MD
LG