Достапни линкови

Поплави во Индонезија


Поплави ја зафатија Источна Индонезија при што загинаа најмалку 26 луѓе, а стотици домови се уништени. Неколкудневните поројни дождови предизвикаа лизгање на земјиштетото. Овој проблем – поплави и лизгање на земјиште секоја година носи по најмалку десетици жртви во тој регион.
XS
SM
MD
LG