Достапни линкови

За 4 дена загинале 11 војници на НАТО во Авганистан


Најмалку 4 војници на НАТО загинале при оружени пресметки во Авганистан, со што бројот на загинати војници на алијансата стигна до 11 само во првите 4 дена од месецов. Претставници на НАТО силите соопштија дека само годинава во земјата загинале околу 500 војници.
XS
SM
MD
LG