Достапни линкови

Времето ќе биде променливо со дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне претежно облачно, на места со поинтензивни врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 13 до 23 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 20 степени.
XS
SM
MD
LG