Достапни линкови

Расмусен сака брзо отворање на коридорот од Пакистан


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави дека се надева оти Пакистан, што поскоро, ќе го отвори граничниот премин кон Авганистан, клучен за снабдување на силите на Алијансата.
Пакистан го затвори преминот во знак на протест поради зачестените НАТО-бобардирања на пакистанска територија.
XS
SM
MD
LG