Достапни линкови

Еврејски доселеници запалиле џамија на Западниот Брег?


Израел ги испитува палестинските обвинувања дека еврејски доселеници запалиле џамија на Западниот Брег. Палестинските власти наведуваат дека потпалувачите испишале и графити на хебрејски на еден од ѕидовите на џамијата.

XS
SM
MD
LG