Достапни линкови

Ердоган - Турција има повеќе пречки од другите на патот кон ЕУ


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган се пожали дека Турција има „некои пречки“ на патот кон ЕУ, што ги немале другите држави. Ердоган сепак додаде дека Анкара е цврсто решена да ги продолжи преговорите со ЕУ. Тој денеска се сретна со неговиот бугарски колега Бојко Борисов во Софија. Бугарија ја изрази подршката за придружување Турција во Унијата.


XS
SM
MD
LG