Достапни линкови

Одложено судењето за „Метастаза“


Одложен е главниот претрес за случајот „Метастаза“ кој беше закажан за денеска. Еден од поротниците непосредно пред почетокот на претресот го извести судијата дека нема да учествува како поротник, соопшти Основниот суд Скопје 1.
Судот дополнително ќе проверува зошто поротникот одлучил да не учествува на претресот, кој е презакажан за 7 и 8 овој месец.
XS
SM
MD
LG