Достапни линкови

Чавез наскоро во посета на Русија


Претседателот на Венецуела Уго Чавез соопшти дека наскоро ќе ги посети Русија, Белорусија, Иран и Кина. Чавез најави дека ќе патува за Москва на 11-ти октомври при што веројатно ќе биде договорено формирање на заедничка банка која би требало да ги финансисра проектите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG