Достапни линкови

Инцко - Кандидатски статус за БиХ за 2 до 4 години


Високиот претставник на Европската унија во БиХ Валетнтин Инцко изјави дека земјата би требало да добие кандидатски статус за членство во ЕУ во наредните две до четири години. Тој изрази задоволство од организацијата на денешните избори во БиХ.
XS
SM
MD
LG