Достапни линкови

Американците да внимаваат на терористи во Европа


Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама упати официјално предупредување до граѓаните, да бидат внимателни ако патуваат во Европа, поради можни терористички закани од исламски екстремисти. Владата не ги повикува граѓаните да не патуваат во Европа, но предупредува на можни закани.
Дел од медиумите, повикувајќи се на разузнавачки извори, објавија дека има сомнеж дека пакистански терористи планираат координирани напади во неколку европски држави, вклучувајќи ги Велика Британија, Франција и Германија.
XS
SM
MD
LG