Достапни линкови

Ал Асад - Израелско-палестинските преговори за политички поени


Сирискиот претседател Башар ал Асад изјави дека израелско-палестинските преговори служат само за американскиот претседател Барак Обама да си ја зголеми подршката во домашната јавност. Сирискиот лидер ова го кажа во Техеран, каде што е во официјална посета.
XS
SM
MD
LG